KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967265
*
nr 1396 7265
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 15:17:48
1
100 kr
10/5 17:09:26
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Läs mer om Gustaf Börtner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf börtner landskap med bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Läs mer om Gustaf Börtner
nr 1396 7265
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 15:17:48 | 1 | 100 kr |
| 10/5 17:09:26 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.Läs mer om Gustaf Börtner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf börtner landskap med bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



