KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967265

nr 1396 7265

Gustaf Börtner

(1905-1985), Sverige

Oljemålning, Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm

Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 10 maj 2021
kl 19:38:55

6/5 15:17:48 1      100 kr
10/5 17:09:26 2      Vinnande bud

Gustaf Börtner

Läs mer om Gustaf Börtner